Baltijos jūroje susidūrė du krovininiai laivai, pradėta didelio masto gelbėjimo operacija

Baltijos jūroje susidūrė du krovininiai laivai, pradėta didelio masto gelbėjimo operacija
AA

Baltijos jūroje netoli Švedijos krantų susidūrė du krovininiai laivai, vienas iš jų apvirto, informuoja Švedijos žiniasklaida.

Manoma, kad vandenyje gali būti žmonių, pradėta didelio masto gelbėjimo operacija, pirmadienį pranešė Švedijos nacionalinis transliuotojas SVT. Skelbiama, kad vienas laivas registruotas Danijoje, kitas – Jungtinėje Karalystėje (JK).

Susidūrimo priežastys nėra žinomos. Taip pat neaišku, kiek žmonių buvo laive, kuris apvirto.

Incidentas nutiko Baltijos jūros dalyje, esančioje tarp Pietryčių Švedijoje įsikūrusio pajūrio miestelio Istado ir Danijai priklausančios Bornholmo salos, nurodė Švedijos jūrų administracija.

Švedijos jūrų administracijos atstovas spaudai Jonas Franzenas sakė, kad apvirto Danijos krovininis laivas „Karin Hoei“ apvirto. Remiantis turimais duomenimis, juo plaukė du žmonės.

JK priklausantis laivas įvardytas kaip „Scot Carrier“, rašo BBC.

„Turime informacijos, kad vandenyje buvo girdėti riksmai“, – sakė J. Franzenas.

Jis teigė, kad pranešimai apie susidūrimą buvo gauti pirmadienį 04.45 val. vietos laiku.

„Kol kas žmonių neradome, bet paprašėme atsiųsti narų gelbėtojų. Vanduo tamsus ir labai šaltas“, – pridūrė Švedijos jūrų administracijos atstovas spaudai.

Kaip pranešė SVT, į nelaimės vietą Švedija ir Danija nusiuntė sraigtasparnių ir apie 10 gelbėjimo laivų. Vieno krovininio laivo ilgis 90 metrų, kito – 55 metrai, patikslino Švedijos naujienų agentūra TT.

Danijos meteorologijos instituto atstovas spaudai sakė, kad incidento metu, apie 3.30 val., toje jūros dalyje buvo rūkas.

Avarija įvyko Švedijos teritoriniuose vandenyse. Prieš susidurdami, abu laivai plaukė ta pačia kryptimi, pranešė Danijos jungtinių operacijų centras.

Paieškos ir gelbėjimo misijoje dalyvauja ir netoliese esantys civiliniai laivai.

„Scot Carrier“ įgulos nariai nuleido valtį, ieškojo žmonių ir girdėjo šauksmus iš vandens, bet nieko nesurado“, – sakė kitas Švedijos laivybos administracijos atstovas Jonas Franzenas. Švedijos pakrančių apsaugos tarnyba pranešė, kad daug jos laivų padeda vykdyti gelbėjimo operaciją ir kad maždaug 9 valandą prie apvirtusio laivo buvo pritvirtinta vilktis, norint nutempti jį į seklesnę vietą.

„Taip siekiama išvengti laivo nuskendimo ir sudaryti sąlygas narams ieškoti dingusių įgulos narių“, – sakoma Pakrančių apsaugos tarnybos pareiškime.

Taip pat pradėti darbai siekiant neleisti išsilieti į jūrą degalams ar kitoms pavojingoms medžiagoms.

„Šiuo metu degalai nesilieja“, – nurodė Pakrančių apsaugos tarnyba.

Pasak jos, prokurorai pradėjo tyrimą dėl „didelio aplaidumo“.

Prie pietinių Švedijos krantų vyksta intensyvi laivyba, nes visi iš Atlanto į Baltijos jūrą plaukiantys laivai turi perplaukti sąsiaurį tarp Švedijos ir Danijos.


 

 

delfi.lt

Ikona, uždaryti