„108 km moterų iššūkio“ ralyje – ir patyrusios, ir debiutantės

„108 km moterų iššūkio“ ralyje – ir patyrusios, ir debiutantės
AA

Sakoma, jog moterys daug ilgiau užtrunka prie veidrodžio, nei vyrai.

„Prie veidrodžio – galbūt, tačiau kalbant apie registraciją į lenktynes, tikrai ne“, - sako absoliučios daugumos komandų, jau padavusių paraiškas varžytis pamėgtame, išimtinai dailiosios lyties atstovėms skirtame „108 km moterų iššūkio“ orientaciniame ralyje, narės.

 

„Didžiausio dėmesio susilaukiančias, nuotaikingas, į savo verpetą beregint įtraukiančias moterų lenktynes spėjo pamėgti ne tik pačios jų dalyvės, bet ir žiūrovai. Todėl neatsitiktinai damų iššūkio ralis jau šešti metai paeiliui randa vietos turtingoje ir turiningoje „Aurum 1006 km powered by Hankook lenktynių“, kurios šiemet vyks liepos 19-22 d.d. Palangoje, programoje“, - sako renginio koordinatorė Jolanta Iselionienė.

Jolanta džiaugiasi, jog pernai vykęs penktasis moterų ralis viršijo visus organizatorių lūkesčius, sulaukęs rekordinio dalyvių skaičiaus – net 97 ekipažų. Tačiau dėmesio, regis, užteko visoms ir visiems, stebėjusiems moterų sugebėjimus.

O ir šiemet damos aktyvumu bent kol kas lenkia vyrus. „Tai kas ilgiau užtrunka prie veidrodžio?“- retorinį klausimą kaip neatremiamą argumentą meta Rita Rotaru.

Rita – sostinės komandos „Women‘s Garage“ kapitonė, kartu su Ieva Morkūnaite, Kristina Klimiene ir Ieva Devainiene moterų iššūkio varžybose dalyvausianti jau šeštą kartą. Arba tiek, kiek gyvuoja šis ralis. Damų ketvertukas šiemet vairuos „Mercedes Benz CLA 180“.

Į klausimą kas arba kokie keliai atvedė į šį jau pamėgtą renginį, nedvejodama atsako : „Vyrai“.

Ir savi, nuolat skatinę pasinaudoti proga bei įrodyti, jog moters vieta – ne vien namai ir vaikai. Ir patrauklūs „Aurum 1006 km lenktynių“ dalyviai – labai greiti, labai profesionaliai vairuojantys ir išradingai lenktyniaujantys, iš kurių visada yra ko pasimokyti.

Rita džiaugiasi, jog jos dešinioji ranka – sesuo Ieva, kuriai ir šįsyk teks labai atsakingos šiame žygyje šturmanės pareigos.

Ieva dar studijuoja, tačiau ji jau žinoma verslininkė, grožio salono savininkė.

Komandą jungia būtent tai, kad visos jos – ir Kristina, ir dar viena Ieva – Devainienė – dirba grožio sferoje, todėl supranta viena kitą iš pusės žodžio.

„Women‘s Garage“ komandą 108 km moterų iššūkio ralyje lydėjo permaininga sėkmė. Antrosiose lenktynėse, kuriose jos dalyvavo, damos džiaugėsi užėmę trečiąją vietą, dar po metų laimėjo antrąją.

„Tad kada gi, jei ne šiemet, atėjo laikas matuotis aukščiausiąjį nugalėtojų pakylos laiptelį?“ – klausia ir pati, nepalikdama vietos abejonėms, atsako Rita Rotaru.   

„Mums gal ir nelengva bus konkuruoti su tokiomis patyrusiomis, tačiau tikrai pabandysime įrodyti, jog Aukštaitijos krašto moterys, tegu ir debiutantės, tačiau ne iš kelmo spirtos“, - sako „Double S Power“ komandos iš Utenos atstovė Eimanta Skardžiuvienė.

Eimanta – ūkininkė, vaizdingose Užpalių apylinkėse kartu su vyru prižiūrinti bemaž 400 avilių bičių ūkį, kurį trims dienoms iškeisti į ralį – jokia nuodėmė.

Eimantai kompaniją palaikys irgi uteniškė, advokato padėjėja Benita Surgailytė, o moterys į šių lenktynių trasą išvairuos 1985 metų gamybos „Volkswagen Passat Caravan“ automobilį.

„Bent mūsų keturiais ratais tikrai atkreipsime visų dėmesį“, - teigia aukštaitės.

Nors jų automobilis tikrai ne pirmos jaunystės, tačiau anaiptol ne griuvena. Tą liudija ir neseniai vykusiose dar vienose moterų lenktynėse uteniškių iškovota pirmoji vieta antikvarinių automobilių įskaitoje, paskatinusi jas išbandyti jėgas ir sudėtingesniame „108 km moterų iššūkio“ ralyje.

Kur kas trumpesnį kelią iš Šiaulių į Palangą teks sukarti dar vienoms moterų iššūkio debiutantėms – „Chili-i“ komandos narėms Laurai Lukoševičienei, Sandrai Domarkienei ir Irinai Bielenienei.

„Esame dalyvavusios ne viename moterų ralyje Vilniuje, Zarasuose, Kelmėje ir kitur, tad nutarėme, jog jau pribrendusios aukštesnei šių varžybų kategorijai – „108 km moterų iššūkio“ raliui, apie kurį girdėjome daug gražių atsiliepimų.

Odontologijos klinikos administratorę Laurą, vadybininkę Sandrą ir fotografę Iriną vilioja smalsumas, nepatirtos emocijos ir geidžiamas adrenalino pliūpsnis, kurio stoka startavusios Palangoje, tikisi, tikrai nestokos.

Laura, Sandra ir Irina gyvenime tikros draugės, kurias vienija pramoginiai orientaciniai renginiai. „Tai ne tik nuotykiai, bet ir draugystės išbandymai“, - teigia moterys.

Sandra ir Irina dalinasi šturmano role, o Laurai visuomet atitenka vairas. Visuose moterų ralio projektuose šiaulietės dalyvauja su „Toyota“ atstovo Lietuvoje automobiliais, o šiemet jos planuoja pasirodyti su didžiausia naujiena Lietuvoje - visiškai elektriniu automobiliu iš naujos eros – „Toyota bz4x“.

„Tai tikra bomba“, teigia damos, nekantraujančios ją kuo greičiau išbandyti.

 

Reklama Ikona, uždaryti