Jaunieji vairuotojai ir saugus eismas

Jaunieji vairuotojai ir saugus eismas
Jaunieji vairuotojai
Mokiniai mokysis Kelių eismo taisyklių ir saugaus eismo pagrindų. Įgis žinių ir gebėjimų, reikalingų automobilio ir kasmet vis populiarėjančios ekologiškos transporto priemonės – dviračio, saugiam vairavimui įsisavinti. Susipažins su kelių eismo įvykių priežastimis ir būdais jų išvengti. Mokysis saugiai valdyti transporto priemonę, kas padės užtikrinti visų eismo dalyvių saugumą. Įgis pagrindinių techninių žinių apie automobilio, dviračio sandarą, galimus gedimus ir jų šalinimo būdus.

Mokinių pasiekimai vertinami mokymosi pabaigoje – laikoma įskaita, naudojantis kompiuterine vairuotojų ruošimo programa. Vertinant atsižvelgiama į valstybinės įmonės „Regitra“ vertinimo reikalavimus. 
Kviečiami 5-12 klasių mokiniai.

Saugus eismas
Mokiniai susipažindins su saugaus eismo pagrindais, išmoks automobilio vairavimo pagrindų, mokysis kelių eismo taisyklių, gebės jas pritaikyti, analizuos eismo pavojus. Susipažins su lengvojo automobilio sandara, techniniu aptarnavimu, mokysis vairuoti automobilį uždaroje aikštelėje ir lavins automobilio vairavimo pradmenis. Atliks stebėjimus artimiausioje eismo aplinkoje aiškinantis eismo tvarką, pavojaus šaltinius pėstiesiems, dviratininkams. Analizuos mokyklinio amžiaus eismo dalyvių, keleivių, dviratininkų transportinio traumatizmo priežastis ir aplinkybes.
Kviečiami 10-12 klasių mokiniai.