Šv. Jono bažnyčią atstatyti padės Klaipėdos menininkų darbų aukcionas

Šv. Jono bažnyčią atstatyti padės Klaipėdos menininkų darbų aukcionas
AA

Per Klaipėdos senamiesčio gatves keliaujantis renginių ciklas „Gyvos gatvės“ spalio 15 dieną stabtels prie šv. Jono bažnyčios griuvėsių, prie kurių bus aptartos jų atstatymo galimybės. Susitikimo akcentu taps žinomų klaipėdiečių meno kūrinių aukcionas.

Nuo spalio 15-osios, nuo 18 val. miestiečiai kviečiami į Turgaus gatvės atkarpą, kurioje kadaise buvo šis didingas statinys. Visi norintys galės išgirsti įdomių istorijų apie kadaise neatsiejama Klaipėdos dalimi buvusią bažnyčią, bus kviečiami diskutuoti apie jos atkūrimo būtinybę.

Dėl to jau yra apsisprendę Klaipėdos menininkų bendruomenės nariai, kurie aiškiai deklaravo norą pagal galimybes prisidėti prie išskirtinio objekto atstatymo.

Po miestiečių diskusijos, 19 valandą vyks aukcionas, kuriame bus parduodami menininkų kūriniai, o gautos lėšos bus paaukotos bažnyčios atstatymo fondui.

Vienas iš darbų – marinisto, Klaipėdos kultūros magistro Edvardo Malinausko nutapytas paveikslas – „Rudenėjant“ (2021). Toks dailininko gestas yra labai simboliškas, mat jis į Klaipėdą atvyko 1946 metais ir savo akimis matė bažnyčios griuvėsius, prie kurios atstatymo prisideda ir žada tai daryti ateityje. Aukcionui E. Malinauskas dovanoja vieną iš savo darbų – drobę, kurioje įamžintas jo ir mūsų krantus skaulaujančios Baltijos jūros dialogas, nesumeluota judviejų draugystė.

Senosios Klaipėdos atkūrimo svajonę turi ir kitas žinomas miesto dailininkas Danas Andriulionis, kuris padovanojo vieną savo paveikslą aukcionui, simboliniu pavadinimu – „Senosios Klaipėdos angelas sargas“ (2012). Kaip pasakoja pats dailininkas, jis labai džiaugsis, jeigu angelas sargas nutūps kažkieno namuose ir bus gerosios žinios bei tikėjimo nešėjas, padėsiantis atkurti didingą mūsų senamiesčio statinį.

Prie šio kūrėjų dueto jungiasi ir menininkė Neringa Poškutė, aukcionui skirianti vieną iš savo išskirtinių darbų – „Mero žiedas“ (2019), savyje apjungiantis sidabrą, auksą, akvamarinus ir net autentišką architektūros fasado dekoro nuotrupą.

Tikimasi, kad ateityje ir daugiau klaipėdiečių paseks šiuo pavyzdžiu ir taip prisidės prie šv. Jono bažnyčios atstatymo.

Muzikinius linkėjimus miestelėnams siųs ir savo koncertine programa po menininkų aukciono kvies Kaipėdos choras "Aukuras" (vadovas Alfonsas Vildžiūnas) bei solistė Beata Ignatavičiūtė, kurie taip pat neabejingi bažnyčios atstatymui.

Renginio metu bus pristatyta šv. Jono užrašų knyga, į kurią bus įrašyti visi geradariai, savo gebėjimais ir darbais prisidėję prie objekto atkūrimo.

Renginio vieta: Turgaus g. 24

Renginio laikas ir data:

Spalio 15 d.,

Atvira archeologinė ekspozicija - nuo 18.00 val.

Menininkų darbų aukcionas, archeologinių tyrimų pristatymas, diskusija, pasakojimai ir Klaipėdos choro „Aukuras“ bei solistės Beatos Ignatavičiūtės koncertas - nuo 19.00 iki 21.00 val.

Spalio 16 d.,

12.00 - 21.00 val. - atvira archeologinė ekspozicija – paroda.

 

Reklama Ikona, uždaryti