II tarptautinio E. Balsio jaunųjų kompozitorių konkurso finalas

II tarptautinio E. Balsio jaunųjų kompozitorių konkurso finalas
Konkursas yra skirtas vieno žymiausių XX a. Lietuvos kompozitorių, profesoriaus Eduardo Balsio (1919–1984) atminimui. I-sis konkursas buvo surengtas 2019 metais, E. Balsio 100-ųjų gimimo metinių proga. Prieš du metus iš viso pasaulio atkeliavusios daugiau nei pusšimčio kūrinių partitūros liudijo ne tik sėkmingą naujo renginio startą, bet ir poreikį bei atsiveriančias perspektyvas. II-sis konkursas žada ne mažesnį susidomėjimą ir intrigą. Į finalą atrinktos kompozicijos nuskambės baigiamajame konkurso koncerte.  

Konkurso tikslas – skatinti šiuolaikinės muzikos prieinamumą, jaunųjų kompozitorių kūrybą ir tarptautinį kūrėjų bendradarbiavimą, vertinti ir apdovanoti geriausius muzikos kūrinius. Konkurse kviečiami dalyvauti kompozitoriai iki 35 metų amžiaus su kūriniais, skirtais populiariausioms kamerinių ansamblių sudėtims (styginių kvartetui, fortepijoniniam trio arba kvintetui), taip pat styginių orkestrui. Šių metų konkurso naujovė – galimybė dalyvauti ir su kūriniais chorui. Orkestrines kompozicijas finalui parengs Roberto Šerveniko diriguojamas Klaipėdos kamerinis orkestras, pastaraisiais metais džiuginantis puikiomis naujosios muzikos interpretacijomis.  

Konkursą organizuoja VŠĮ „Ars&Sonoris“. Klaipėdos koncertų salė yra šio renginio partneris.  

Programoje:  

Klaipėdos kamerinis orkestras 

Meno vadovas Mindaugas Bačkus 
Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Linas Balandis
Dirigentas Robertas Šervenikas
Fortepijoninis trio:

Indrė Baikštytė (fortepijonas), Ieva Sipaitytė (smuikas), Arnas Kmieliauskas (violončelė)
Styginių kvartetas „Chordos“:
Ieva Sipaitytė (I smuikas), Vaida Paukštienė (II smuikas), Robertas Bliškevičius (altas), Arnas Kmieliauskas (violončelė) Fortepijoninis kvintetas: Indrė Baikštytė (fortepijonas), Ieva Sipaitytė (I smuikas), Vaida Paukštienė (II smuikas), Robertas Bliškevičius (altas), Arnas Kmieliauskas (violončelė)
Koncerto vedėja – muzikologė Rasa Murauskaitė